خوئین میراث کهن - زندگی نامه حضرت آیت الله حاج شیخ محمد آل اسحاق

خوئین

روستای خوئین

استانداری زنجان

تصاویر خوئین

تاریخ خوئین

مکان های گردشگری ایران

مناطق گردشگری زنجان

مناطق دیدنی زنجان

توریستی زنجان

خسایت رسمی روستای خوئین

خویین

هیئت خویینی های مقیم قم

فیلم های بسیار قدیمی خوئین

تاریخچه خوئین

آخرین مطالب سایت : 
دوشنبه، 2 بهمن ماه، 1396
منوی اصلی
لینکهای سریع
بخشهای دیگر
بخش خبری
امکانات سایت

آمار کاربران


موضوعات سایت


پیغام کوتاه سایتفقط کاربران عضو سايت ميتوانند پيغام کوتاه ارسال نمايند لطفا وارد سيستم شويد يا عضو شويد.
آخرین نظرات کاربران
ميهمان :

با سلام و احترام

اینجانب پژوهشگر زبانها و گویش های ایرانی هستم. در رابطه با پژوهشی درباره زبان خویینی احتیاج به کمک شما عزیان دارم.

faranak.jamaleddin@gmail.com ایمیل

Faranakjam@ آیدی تلگرامميهمان :

سلام. لطفا نام ایشان و نیز نام آیه الله حاج شیخ احمد رضوانی زنجانی را به قسمت شاگردان شیخ عبد الکریم اضافه بفرمایید. عبد الحسین جواهر کلام در کتاب تربت پاکان قم مرحوم شیخ احمد را در شمار شاگردان  شیخ عبد الکریم شمرده و عکسش را هم آورده و نوشته که باجناق حاج شیخ علی آل اسحاق بوده. وی متوفای 1378 و مدفون شیخان قم است.ميهمان :

سلام. شیخ موسی عباسی زنجانی در کتابش الفهرست لمشاهیر علماء زنجان نوشته که اسحاق بن ملا ابراهیم متولد 1285 و متوفای 1313 قمری و شاگرد آخوند خراسانی بود.                                                                                   ضمنا مرحوم آیه الله محمد آل اسحاق  دست کم  ده عنوان  کتاب چاپ شده دارد :   اسلام و روان شناسی 2 جلد- عرفان حج - زمینه قانون اساسی - عرفان نماز - طبیب همراه - بعد مطلق جهان - مبارزه عقل و جهل - روان شناسی خانواده - مکتب شهادت - کتاب سرخ شهادت( یادنامه فرزند شهیدش ابو الحسن)    .        مطلبتان هم عالی بود.  بهره  بردم.ممنونميهمان :

باتشکراز مدیران سایت خوئین میراث کهن

پس از مطالعه کتاب خوئین خونین متوجه شدم که چگونه قصبه باستانی خوئین باجمعیت فراوان وآباد به ویرانه تبدیل گردید.

خداوند تمام کسانی که برای حفظ استقلال وهویت خوئین زحمت کشیده رااجرعطانماید.
نظرات صفحات جداگانه
ميهمان :

سلام و درود به روح بلند این فقید سعید

من در دوران نو جوانی در سالهای 55 تا 57 در مسجد مرحوم حاج محمد ابراهیم اراک هر هفته از دروس و سحنرانیهای ایشان بهره می بردم و در گرایش و علاقه من به اعتقادات مذهبی تاثیر بسیار زیادی داشتند.

خداوند انشال اله روح بلند ایشان را با شهدا و صالحین محشور گرداند.

غفاری - اراک


ميهمان :
دروت کاگە ئیشتنیچم گورانیم، اژ منطقە گوران زوان ایمەیچ نزیکە و زوان شمە. آوائی ایمەیچ تەنیا جور خوئینە مەنیە و زوانش خەریکە اژ بین بروە. ای زوانانە از لق زوانان مادتبار محسوب مون و وا زوانان کردی یک رتشان هە. درود برادر من هم گوران از منطقە گوران در استان کرمانشاە زبان ماهم بە زبان شما نزدیکە و میفهمم چی میگید. روستای ما نیز مثل خوئین تنها ماندە و زبانش دارە از بین میرە. این زبانها از شاخە زبانهای مادتبار محسوب میشن و با زبانهای کُردی ریشە مشترک دارند.

ميهمان :

اسم محلی این زبان خوئین دیلی هستش پس بهتره رگ فارسیت باد نکنه !!! دخلی به مطلب نداشت .


admin :

با سلام خدمت شما

از این که از سایت بازدید نموده و نظر داده اید کمال تشکر را داریم

ان شاء الله که بتوانیم زمینه های بهتری را برای شما عزیزان فراهم آوریم

پیروز باشیدمشترک شوید

لطفاً ایمیل خود را وارد نمایید:

با ثبت ایمیل خود مطالب جدید سایت را در ایمیل خود دریافت کنید
هنگامی که ایمیل خود را ثبت کردید به ایمیلتان رفته و بر روی لینک فعال سازی که برایتان ارسال شده کلیک کنید

اوقات شرعی

نظرسنجی
میزان محتوای سایت را چگونه ارزیابی میکنید؟

بسیار عالی میباشد
خوب میباشد
باید بیشتر کار شود
ضعیف میباشدنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء: 131
نظرات : 4

زندگی نامه حضرت آیت الله حاج شیخ محمد آل اسحاق

      حضرت آیت الله حاج شیخ محمد آل اسحاق

ايشان كه پدر شهيد ابوالحسن آل اسحاق مى باشد در سال 1303 ه.ش در خوئين - از توابع زنجان - در خانواده اهل علم و روحانى چشم به جهان گشود.
پدر و مادر معظم له عالم و صاحب كرامت بودند ، چنانكه پدر او ، عالمى مجتهد و صاحب كرامت از شاگردان مرحوم آخوند خراسانى و تنها استاد «كفايه» زنجان بود . در درس كفايه اش از طلاب شركت كننده مى خواست در همان مجلس پس از پايان كلاس به مباحثه بپردازند. درسش پربار بود كه حتى جنّيان در درس او حاضر مى شدند . فرزندان را با فرهنگ توكّل به خداوند و تكيه بر امدادهاى غيبى ، بزرگ كرد . مادر او نيز زهراوار بچه ها را تربيت مى كرد و داراى كرامت بود كه حتى اجنّه از او استشفاء مى گرفتند .
آيت الله آل اسحاق تحصيلات ابتدايى را در محضر پدر سپرى كرد و چون اهل رياضت نفس بود بارقه هاى معنوى همچون تعبير خواب و فهم سريع درس ها ، به او ارزانى شد . روزى آيت الله العظمى شيخ حسين دين محمدى كه از هم دوره ايى هاى آيت الله بروجردى بود به وى فرمود : ديگر تقليد بر شما حرام است .
سرانجام پس از اتمام كلاس نهم از دروس جديد و پايان دروس علوم دينى تا دوره سطح حوزه ، در سال 1325 به قم مهاجرت كرد و از محضر استادان گرانقدر اين شهر بهره ها گرفت كه مهمترين آنها به ترتيب تأثير پذيرى معظم له عبارتند از : آيات عظام : امام خمينى (در فقه و اصول كه بيشترين تأثير را پس از پدر بروى داشته است ) ، سيد محمد حجّت كوه كمرى (فقه و اصول ) بروجرودى (خارج كفايه ) ، علامه طباطبايى (اسفار اربعه در فلسفه).
وى سپس در سال 1330 به نجف اشرف رفت و در درس فقه آيت الله العظمى سيد محسن حكيم شركت و با آيت الله سيد موسى صدر درس هاى حكيم را مباحثه مى كرد و هم زمان، از حوزه ى درس آيات عظام خويى (يك دوره اصول پنج ساله ) و ميرزا باقر زنجانى (فقه) استفاده برد . تا اين كه در سال 1335 به قم بازگشت و دوباره به درس مكاسب امام خمينى حاضر شد .
از خدمات فرهنگى - دينى ايشان ، تأسيس كانون تحقيقات اسلامى است . او كه اسلام را مكتب تربيتى مىدانست ، سراغ روانشناسى و تحقيق در بعد تربيتى در تربيتى قرآن كريم رفت . سپس روانشناسى اسلامى را براى اولين بار در حوزه علميه قم (سه بار) تدريس كرد كه با استقبال فراوان مواجه شد . همچنين گروه فرهنگى قدس را در راستاى پياده كردن 20 طرح تربيتى خود تاسيس نمود .
تحقيق و تدريس كتاب قانون بوعلى سينا در حوزه علميه قم و طبابت بر طبق آن كتاب از ديگر خدمات اوست كه هم اكنون ادامه داشته و حتى از كشورهاى ديگر نيز به وى مراجعه مى كنند .
او در فقه ، اصول و معارف تربيتى قرآن و مكتب اهل بيت (ع) صاحب نظر است . وى حوزه عمليه و انقلاب اسلامى را كانون تربيتى مى داند نه آموزشى . چرا كه آموزش را مقدمه تربيت بر مى شمرد لذا در دو رشته روانشناسى اسلامى و بهداشت اسلامى (كتاب قانون بوعلى) تدريس و فعاليت مى نمايد.
مهمترين نكته از منظر معظم له عبارتست از : «بياييد ارزش هاى انقلابى اسلام ناب را در زندگى شخصيت هاى اسلام معرفى نماييم . چرا كه نجات جهانيان در پرتو روى آوردن به ارزش هاى اسلامى و پيروى از اهل بيت (ع) است ».

 

 

 

بازديد : 3299 بار نمايش يافته است .

کلمات کليدي : : دانلود تصاویر خوئین دانلود دانلود عکس خوئین میراث کهن خوئین تاریخ مغفول روستای زیبای خوئین تاریخچه روستای خوئین فیلمهای قدیمی از خوئین زنجان طرح هادی خوئین زنجان اجرای طرح هادی خوئین زنجان عکس های قدیمی از مردم خوئین زنجان عکس های قدیمی از عزاداری مردم خوئین زنجان تصاویر بسیار قدیمی از مراسمات خوئین عکسهای خوئین عزاداری مردم خوئین تاریخ خوئین فیلم های قدیمی از خوئین زنجان فیلمهای عزاداری از خوئین زنجان فیلم های خوئین فیلمهای بسیار قدیمی از مردم خوئین خوئین زنجان فیلم های عزاداری قدیمی از خوئین زنجان دانلود مقالاتی پیرامون خوئین دانلود مقاله دانلود مقالات خواندنی درباره تاریخ خوئین مقاله با موضوع گویش خوئینی مقاله خواندنی پیرامون خوئین زنجان دانلود مقالات تاریخی مقالات کمیاب درباره تاریخ خوئین زنجان

-----------------------------------------------------------
در مورخه : شنبه، 30 آبان ماه، 1394 (IP آدرس : _._._._)

درود بر عالمان دين و پرهيزكاراني كه علم و عمل را با هم مي آميزند.


ارسال جوابیه

-----------------------------------------------------------
در مورخه : دوشنبه، 16 فروردين ماه، 1395 (IP آدرس : _._._._)
من خوشحالم که پدر و مادرم خوئینی هستند

جوابیه ها
-----------------------------------------------------------
در مورخه : چهارشنبه، 1 ارديبهشت ماه، 1395توسط
(مشخصات کاربر admin | ارسال پیغام شخصی) وبسایت (IP آدرس : _._._._)

با سلام خدمت شما

از این که از سایت بازدید نموده و نظر داده اید کمال تشکر را داریم

ان شاء الله که بتوانیم زمینه های بهتری را برای شما عزیزان فراهم آوریم

پیروز باشید


ارسال جوابیه


ارسال جوابیه

-----------------------------------------------------------
در مورخه : چهارشنبه، 26 مهر ماه، 1396 (IP آدرس : _._._._)

سلام و درود به روح بلند این فقید سعید

من در دوران نو جوانی در سالهای 55 تا 57 در مسجد مرحوم حاج محمد ابراهیم اراک هر هفته از دروس و سحنرانیهای ایشان بهره می بردم و در گرایش و علاقه من به اعتقادات مذهبی تاثیر بسیار زیادی داشتند.

خداوند انشال اله روح بلند ایشان را با شهدا و صالحین محشور گرداند.

غفاری - اراک


ارسال جوابیه

 
لطفا با اعلام نظرات خود ، ما را در پیشبرد سایت یاری نمایید

فرم ارسال نظرات

نام شما: [ کاربر جدید ]

نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

static ©
ارتباط
شماره تماس 1 : 09354443199
(تماس در مواقع ضروری)
ایمیل : haji4762@yahoo.com
علی اکبر آل اسحاق
درباره ما
سایت خویین میراث کهن در بهمن سال 90 پا به عرصه اینترنت نهاد و با ایجاد امکاناتی بستر گسترش فرهنگ و تمدن روستای خویین را ایجاد کرد . حضور پر رنگ شما عزیزان در سایت باعـث شد تا تـغیـیرات عمده ای در سایت ایجاد شود تا همه بتوانند به راحتی هر گونه تصویر یا فیلم و یا مقاله که از روستای زیبای خویین در دست دارند برای همگان به اشتراک بگذارند. *به امید حضور پرشور شما عزیزان و آبادانی هر چه بیشتر روستای خویین*
پشتیبانی

LiveZilla Live Help