• امروز : شنبه - ۸ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 30 September - 2023

وصیتنامه شهید یوسف خوئینی

بسم الله الرحمن الرحيم

وصيت نامه شهيد يوسف خوئيني

به نام او كه همه چيز از اوست زندگي و زنده ماندنم از اوست. به نام او كه از اويم، بودنم و هستيم از اوست، رفتنم و بودنم از اوست يادم از اوست. جانم اوست، مشعوقم و معبودم و مقصودم هست و بالاخره اميدم اوست. او را سپاس و حمد مي‌گويم كه در چنين عصر و دوره‌اي كه عصر پيشرفت اسلام در تمامي جهان است به خصوص در كشورمان به من و دوستانم است توفيق را نصيب كرد كه در راه او به منزلهايي برسيم و قدمي هرچند كوتاه و كم‌ ولي واقعي و محكم و استوار برداريم و بتوانيم دين خودمان را نسبت به اسلام و قرآن اداء كنيم. اسلامي كه در آن روز توسط خاندان بني‌اميه به ظاهر از بين رفت ولي شعله اين آتش نه تنها از بين نرفت، بلكه شعله‌ورتر شد و دامنه‌اش گسترش يافت تا در اين وهله از زمان، كه انقلابي در كشورمان بوجود آمد، بازيزيداني پيدا شدند و سد راه اين انقلاب شدند در مقابل مومناني پيدا شدند كه حسين وار در مقابل اين ستمها ايستادگي كردند و نگذاشتند اين انقلاب در نطفه خفه شود و اين امانت را صحيح و سالم بدست ما دادند و از اينجاست كه رسالت ما شروع مي‌شود، رسالتي كه سنگيني آن را كوهها تحمل نمي‌كنند، زيرا ما بايد پيام‌آور انسانهايي باشيم كه در عرصه نبرد يا باطل به خيل شهداي پيوستند و راه گلگون شهيدان را پررنگتر كردند نيز رسالتي ديگر و آن رسالت نبرد با باطل است كه من در اين مورد خداوند متعال را بسيار شكرگزار هستم كه به من توفيق داد، در اين نبرد شركت كنم و نيز اگر خدا خواست در اين راه جانم را نيز فدا مي‌كنم. انشاء الله

با توجه به مقدمه‌اي كه در متن بالا آمده است از كليه خواهران و برادراني كه نامه مرا مي‌خوانند مي‌خواهم كه سعي كنند اين رسالت را كه از دوش ما به زمين افتاده است بر دوش بگيرند و زينب‌وار علي‌گونه رسالت را تا قيام منتظر ادامه دهند و سعي كنيد هميشه به حرف امام امت گوش داده و به آن عمل كنيد حجاب خود را حفظ كنيد و با دشمنان داخلي و خارجي مقابله نماييد.

در وهله اول، نيروي باعظمت خداوند را از مدنظر دور ندارند و هميشه در تمام اموراتتان خداوند را شاهد و ناظر بگيريد.

در پايان سخني چند با خانواده‌ام دارم:

من از پدر و مادرم به خاطر اينكه مرا نگهداري كرده‌اند و بزرگ كرده‌اند، (زيرا مسبب اصلي خداست) تشكر نموده و از زحماتي كه در مورد من كشيده‌اند كمال تشكر را مي‌نمايم و از ايشان مي‌خواهم به خاطر اينكه به جبهه آمده‌ام و از ميان آنها رفته‌ام نه تنها ناراحت نباشند، بلكه بايد بدانيد براي حق اسلام قرآن بايد باز فرزنداني را تربيت كنند وتحويل اسلام و قرآن بدهند.

از بردارانم مي‌خواهم كه سعي كنند در همه امورشان جدي باشند و در مورد درس و فعاليت در ارگانها كمال كوشش خود را بكنند و در پايان از همگي دوستان و آشنايان و برادران پايگاهي مي‌خواهم كه مرا حلال نمايند و از حق خودشان گذشت نمايند.

به اميد بخشش . به اميد پيروزي هر چه سريعتر رزمندگان اسلام و زيارت و ديدار در كربلاي حسيني.